Aktuality

Vyplňte dotazník a zapojte se do mezinárodního výzkumu týkajícího se cestovního ruchu!

V současné době je téma bezstarostného cestování a dovolené pouhou vzpomínkou. Doufáme však, že bude lépe a opět budeme moci vyrazit objevovat krásy Česka či jiných zemí. Pojďte si v dotazníku zavzpomínat a ohodnotit svou poslední tuzemskou dovolenou. Výzkum je zaměřen nejen na kvalitu a množství poskytovaných služeb, ale také na bezbariérovost a možnosti osob se zdravotním postižením.

Dotazník je anonymní a jeho výsledky budou využity výhradně na výzkumné účely. Žádné údaje, které se shromáždí na základě jeho vyplnění, nebudou poskytnuty třetím stranám.

Odkaz na dotazník naleznete na této webové adrese: https://bit.ly/3rbZaBB

www.pozp.cz - Vaše cesta k lepší práci

Přeji pěkný den,
Mé jméno je Jonáš Krutil a chtěl bych Vám představit pracovní portál určený výhradně osobám se zdravotním postižením (OZP) a společnostem, které tyto zaměstnance hledají nebo zaměstnávají. Celkem již 94 společností u nás hledá nové zaměstnance.

Přinášíme pracovní portál, který u nás chyběl.
Inspirujeme osoby se zdravotním postižením k novému přístupu při hledání práce. Nabízíme jednoduchou možnost, jak se nechat sami oslovit potenciálními zaměstnavateli (přes vlastní osobní profil uživatele).

Víte o OZP ve Vašem okolí?
Pokud víte o někom, kdo hledá práci a je OZP, budeme rádi pokud náš pracovní portál www.pozp.cz doporučíte k navštívení.

Děkujeme.
Jsme tu pro Vás.
S pozdravem Ing. Jonáš Krutil

Varování MPSV

MPSV varuje před podvodnými poskytovateli sociálních služeb a vydává desatero pro seniory. Více zde.

Nabídka Erilens - zvedací a asistenční systém Roomer

Začátkem měsíce července 2013 proběhla v pražské poradně STP v ČR, o.s. prezentace kompenzačních pomůcek a služeb firmy ERILENS s.r.o. Tato společnost vznikla v roce 1992 a zabývá se vývojem, výrobou a distribucí lokomočních pomůcek a zdravotnického materiálu. Od roku 2000 se společnost také zabývá řešením transportu a manipulací s postiženými v různých prostředích a interiérech. Zmíněná prezentace byla zaměřena především na stropní zvedací a asistenční systém Roomer švédského výrobce Human Care, který je ve smyslu zákona č. 329/2011 Sb., zvláštní pomůckou, na kterou může stát člověku s těžkým tělesným postižením přispět částkou až 350 tisíc Kč. Společnost ERILENS s.r.o. navíc poskytuje vypracování návrhu řešení tohoto systému pro vaše potřeby a prostory zcela zdarma. Další informace naleznete v přiloženém letáku nebo na stránkách http://www.erilens.cz/produkty/roomer-stropni-zvedaci-system.
Zdroj: STP v ČR, o.s.

Cestovní agentura Bezbatour

Na stránkách www.bezbatour.cz můžete najít informace o bezbariérovém ubytování a objednat si bezbariérové zájezdy nebo výlety. Cestovní agentura Bezbatour se specializuje primárně na cestování bez bariér, je zaměřená také na dovolené pro seniory, pro lidi se specifickými potřebami, dovolené pro lidi s dětmi, apod. Bezbatour je sociální firma, kterou založili a od počátku vedou lidé s tělesným postižením. Více informací: www.bezbatour.cz. Zdroj: STP v ČR, o.s.

Publikace CZEPA

Česká asociace paraplegiků (CZEPA) vydala v roce 2012 užitečné publikace "Vše okolo tetraplegie" a "Desatero moudrého vozíčkáře". Pokud byste měli o tyto publikace zájem, můžete se obrátit na organizaci CZEPA a požádat je, aby vám publikace poslali poštou, nebo si je u nich osobně vyzvednout. Zdroj: CZEPA

Vznik Asociace protetických pacientů

Informaci o vzniku Asociace protetických pacientů, do které se můžete v případě zájmu přihlásit, naleznete zde.

Auta bez bariér

Od 1. března 2013 zahajuje Konto Bariéry nový projekt, jehož cílem bude radit lidem s postižením, jak si pořídit co nejvýhodněji automobil. Projekt Auta bez bariér by měl řešit problém, který lidi s postižením hodně trápí. Samostatná doprava je nezbytností, ale pořízení speciálně upraveného auta velkou investicí. Web Auta bez bariér http://autabezbarier.kontobariery.cz/home.aspx bude radit, jak získat státní příspěvek, u kterých prověřených prodejců kupovat, jak si auto pojistit, jaké zvolit způsoby financování, čemu se vyhnout.